• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bakanlıktan, sürücülerin vizeleriyle ilgili uyarı geldi

21 Kasım 2016
Bakanlıktan, sürücülerin vizeleriyle ilgili uyarı geldi

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleme Bakanlığı; Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü imzasıyla ilgili dernek ve kuruluşlara ‘Sürücü Vizeleri’ konusunda bir duyuru gönderdi. Söz konusu bakanlık duyurusunda; şu ifadelere yer veriliyor:

 

Bildiğiniz üzere, ülkemiz ile yapılan vize anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna yük ve yolcu taşıyan kamyon ve otobüs şoförlerine, Bakanlığımıza doğrudan veya derneğinize müracaatları halinde, Bakanlığımızca düzenlenen referans mektuplarının resmi kanallardan gönderilmesi suretiyle, uzun süreli müteaddit giriş ve transit vizeleri daha kolay verilebilmektedir.

 

Bakanlığımızca, yapılan işlemlerin daha çabuk olabilmesi ve ilgili ülkelerin büyükelçilikleri ile herhangi bir sorun yaşanmaması için müracaatlarda aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

– Talep edilen ülkeyi belirtir 2 adet dilekçe

– Bir aydan fazla geçerlilik süresi bulunan uluslararası taşımacılık yetki belgesinin 2 adet fotokopisi

– Vize talep edilen şoför listelerini gösterir 1 adet CD

– Vize talep edilen şoför listeleri (2 adet)

– Şoförün adı soyadı

– Doğum yeri

– Doğum tarihi (2017 yılı için yolcu taşımacılığı 1951-1991 ‘26 yaşından gün almak/66 yaşından gün almayanlar başvurabilir)

– Pasaport numarası

-SRC belge numarası

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."