• Dolar Alış / Satış: 5.377 / 5.386
  • Euro Alış / Satış: 6.091 / 6.102
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bakanlık devrede

12 Mart 2018
Bakanlık devrede

Son dönemlerde yaşanan trafik kazalarının önlenmesi adına sektör temsilcileri ile Bakanlık yetkilileri Ankara’da biraraya geldi. Konunun çözümünde en önemli faktörün şoförlerin çalışma şartları ve ücretlerinin iyileştirilmesi oldu.

Kaptanların çalışma şartları düzenlenmeli

İÇİŞLERİ Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Genel Müdür Yardımcıları ve ilgili Daire Başkanları ile Ankara’da düzenlenen toplantıya firma sahipleri, yöneticiler, federasyon ve dernek yetkilileri geniş katılımla hazır bulundu. Toplantının en önemli konusu ise gündemden düşmeyen trafik kazaları oldu. Kazaların azaltılması için kaptanların çalışma şartları ve ücretlerinin düzenlenmesi gerektiği konusunda sektör mensupları hem fikir oldu.

 

Sektörün sorunları bir bir dile getirildi…

SIKINTILARINI ve çözüm önerilerini dile getiren sektör mensupları, ‘Devletin taşımacılara ve şoförlere destek vermesi, Kaçak akaryakıtın denetlenmesi, Avrupa’da olduğu gibi kaptanların 4,5 saat çalışması ve dinlendirilmesi, kazaya karışan otobüsün hangi belgeye ait olduğunun belirtilmesi, kaptanlara özel sigorta getirilmesi, araçta 3 kaptan şartının kaldırılması, otobüslerde 3 noktalı emniyet kemerinin zorunlu olması’ konularını Bakanlık yetkililerine aktardılar…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN