• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bakanlık çok sıkı tedbirler aldı ‘MECBURİYET’TEN KAÇIŞ YOK!

18 Aralık 2017
Bakanlık çok sıkı tedbirler aldı ‘MECBURİYET’TEN KAÇIŞ YOK!

3.köprü mecburiyetinden kaçıp 1. ve 2. köprüyü kaçak geçen otobüs ve kamyonlara göz açtırılmayacak. Bakan Arslan, “Kamyon ve otobüsler köprünün son çıkışında döndürülecek; cezaya da çarptırılacaklar” diye uyardı.

GAZETELER geçtiğimiz günlerde bazı otobüs ve kamyonların 15 Temmuz Şehitler köprüsü’nden kaçak geçiş yaptıklarını yazmıştı. Biz de bu haberi, manşetimize taşımış bu kaçışın ‘Mecburiyet’ten olduğunu dile getirmiştik.

Tabii eklemiştik de; “Kısa sürede bakanlık sıkı tedbirlerle mecburiyetten kaçışın önünü kesecek” diye… Nitekim de öyle oldu.

Ulaştırma Bakanlığı’nın köprü ve otoyollardan kaçak geçiş yapanlara sıkı denetim ve ağır cezalar uygulamaya hazırlandığı dile getirildi. Kamyon ve otobüs sürücülerini uyaran Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Valilik ile konuştuk. Bundan sonra kaçak geçiş yapanlar köprü girişlerinden önceki son çıkış noktasından geri döndürülecekler. Böylece hem ceza yiyecek hem de geri dönerek o yolu zaten geçecekler. Bir kural konulmuşsa herkes lütfen uysun, kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu arada, otobüsçüler sektörün en önemli maliyet kamburlarından birisi haline gelen 3. köprü mecburiyetinin kaldırılması talebinde ısrarlı. Yeniden Fatih sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanmak istiyorlar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."