• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bakan’dan elektrikli TEMSA MD9’a övgü

19 Mart 2018
Bakan’dan elektrikli TEMSA MD9’a övgü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsü MD9’a, TEMSA’nın Adana fabrikası’nı ziyaret eden Bakan Faruk Özlü’den de övgü geldi. Özlü, geleceğin teknolojilerine yatırımlarından dolayı TEMSA’ya teşekkür etti…

BİR yandan mevcut otobüsleriyle yolcu taşımacılığı sektörlerine çözüm ortağı olan Sabancı Holding’in otomotivdeki global markası TEMSA, diğer taraftan da geleceğin teknolojilerine benzeri görülmemiş yatırımlar yapıyor.

Akıllı otobüsü IBUS ile tüm dikkatleri üzerine çeken TEMSA, Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsünü üreten firma oldu. MD9 ElectriCITY, teknik özellikleriyle katıldığı fuarlarda ilgiyi üzerine çekerken, otoritelerden de büyük övgü alıyor.

MD9 ElectriCITY’ye bir övgü de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den geldi.

TEMSA’nın Adana’daki fabrikasını ziyaret eden Bakan Faruk Özlü, Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsü MD9 ElectriCITY’yi yakından inceleyip, TEMSA kurmaylarından araç hakkında detaylı bilgi aldı.

Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Cenk Alper ve Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım’dan fabrikanın çalışmaları hakkında da bilgiler alan Bakan Faruk Özlü, MD9 ElectriCITY’yi test etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, MD9 ElectriCITY ile Temsa tesisleri içinde kısa bir gezi yaptıktan sonra otobüsün tampon bölümünü imzalayarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu önemli ziyaretin sonunda Özlü’ye otobüs maketi de hatıra olarak takdim edildi.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan da TEMSA’yı tebrik etmişti

Tüm yazılımı ve tasarımı Türk mühendislere ait olan MD9 ElectriCITY, Aralık 2017 tarihinde Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tanıtılmıştı.

Otobüsü İstanbul trafiğinde kullanarak bizzat test eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, projede emeği geçen herkesi tebrik etmişti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN