• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bakan Özlü: TEMSA’nın global başarısı göğsümüzü kabartıyor

9 Kasım 2016
Bakan Özlü: TEMSA’nın global başarısı göğsümüzü kabartıyor

TÜRKİYE’deki toplam otobüs pazarında liderliğini açıklayan global üreticimiz TEMSA, geliştirdiği son teknoloji araçlarla ihracatta da büyük işlere imzasını atıyor.

Şirket, ‘Türkiye İnovasyon Haftası Adana 2016’ kapsamında, yeni ürünlerini iş dünyası, girişimciler ve öğrencilerle buluşturdu.

TEMSA’nın tanıttığı araçlardan birisi de Amerika Birleşik Devletleri’nin Silikon Vadisi’ne gönderdiği TS45 oldu. TEMSA’nın TS45’ini; etkinliğe katılan  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de yakından inceledi. TEMSA Arge ve Teknoloji Direktörü İbrahim Eserce, İnovasyon ve Ürün Müdürü Mert Özkaynak ile Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, bakan ve beraberindekileri TS45 hakkında bilgilendirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İbrahim Eserce şunları söyledi: “Bu etkinlikte, sanatçı Evrim Duyar’ın tasarımıyla renklenen ve katılımcıların ilgi odağı olan TS45 modeli aracımız, 56+1 kişi kapasiteli. Aracımızın TS30, TS35 ve TS45olmak üzere üç modeli var. Türkiye’de ve Avrupa’da olduğu gibi, ABD pazarında da büyümemizi sürdürüyoruz. Temsa olarak, dört kıtada ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Temsa’nın araçlarını inceleyerek bilgi alan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de, “Türk sanayicisinin yurt içinde ve yurt dışındaki başarıları hepimize gurur veriyor. Temsa’yı, başarılı çalışmalarından ve Amerika’daki her geçen gün artan pazar payından dolayı kutluyorum” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."