• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bakan haklı; önemli olan turizm gelirini artırmaktır…

18 Aralık 2017
Bakan haklı; önemli olan turizm gelirini artırmaktır…

KÜLTÜR ve Turizm Bakanımız sayın Numan Kurtulmuş, ülke turizmiyle ilgili önemli rakamlar paylaştı ve geleceğe dair önemli mesajlar verdi. İlkin rakamlara bakalım: Sayın Bakan, 2017’yi 31,4 milyon turist ve 26 milyar dolarla kapatacağımızı söyledi.

Çin, Hindistan, Endonezya gibi Uzakdoğu’dan yeni destinasyonların kazanılmasıyla birlikte, Türkiye turizminin şahlanacağının da altını çizen Bakanımız, 2018 için çok umutlu mesajlar veriyor. Sayın Kurtulmuş’un, benim de sık sık dikkat çektiğim turizm gelirleriyle ilgili de çarpıcı açıklaması var.

Önemli olan turizm gelirini artırmaktır’ diyen sayın Bakan, halen 664 dolar olan kişi başı turizm harcamasının, bin dolara çakırılması için çalışmalar yürüttüklerini söylüyor. Bu nokta gerçekten de önemli. Hatırlarsanız, zengin turistlerin ülkemize geldiği 2015’te, kişi başı harcama bin dolar civarındaydı. Zaten hedef koyarken de aynı şeyi söylüyorduk; 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm geliri… Biz turizm taşımacıları açısından en kritik nokta işte bu; çünkü biz çoğunlukla paralı turistleri taşırız. Turist sayısındaki artışa rağmen, turizm taşımacılarının beklediği geliri elde edememesinin nedeni de, işte bu harcama miktarıdır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."