• Dolar Alış / Satış: 4.8 / 4.809
  • Euro Alış / Satış: 5.592 / 5.603
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

AYDIN OTOGARI ‘KOKAR GAR’ OLDU

16 Ocak 2018
AYDIN OTOGARI ‘KOKAR GAR’ OLDU

AH BAŞKAN; KEŞKE UYARILARI DİKKATE ALSAYDINIZ!

Her yanlış otogar projesi; yapanı da dahil herkesi perişan ediyor. Aydın da bunlardan birisi. Belediye Başkanı Çerçioğlu, tüm uyarılara rağmen otogarı ‘olamaz’ denen yere yaparak bir faciaya yol açmış oldu.

KENTİN dışında inşa edilen Aydın Otogarı, erişim açısından tam bir eziyet. Sorun bununla da bitmiyor, otogar resmen lağım kokuyor; maskesiz dolaşmak hem koku hem de salgın nedeniyle çok riskli. ‘Kokar Gar’ esnafı da, gelen yolcu da sıkıntılı ve şikayetçi. Belediye Başkanı, bu noktada DSİ’yi suçlasa da, yerel otoriteler bunun bir saptırma olduğunu söylüyor. Zaten otogarın yeriyle ilgili baştan yanlış yapılmış. Bu süreci yakından takip eden TOBB Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, zamanında Başkan Çerçioğlu’nu ziyaret edip, gerekli uyarıyı yapmıştı. Yıldırım’ın gazetemizde de defalarca yer alan uyarılarında, yer seçiminin çok yanlış olduğu, bunun sonucu olarak otogara gelip gidenlerin büyük eziyet yaşayacağı açıkça dile getirilmişti

SADECE Yıldırım değil; Aydın’daki şehircilik uzmanları da bu konuda Başkan Çerçioğlu’nu uyarmış, yanlıştan dönülmesini istemiş. Bakın Aydın eski Belediye Başkanı Hüseyin Aksu ne diyor: Otogar, görkemli görüntüsüne rağmen, tam bir hatalar zinciridir. Halka zarar verecek bir yatırım olmuştur. Otobüsçülere ve minibüsçülere trilyonlarca lira zarar verecektir. Üstelik kapasitesiyle de kısa sürede tıkanıp kullanılmaz hale gelecektir. İkincisi, yeri yanlıştır. Şehrin çok uzağındaki otogara, vatandaşlar ve araçlar gereksiz yere 4 gidiş, 4 geliş olmak üzere 8 km. fazladan yol katedecekler. Garaja ulaşmak isteyen vatandaşlar ise, gereksiz yere dolmuş ve taksi parası ödeyeceklerdir. Daha kötüsü, garaj tahammül edilemez pis bir koku altındadır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN