• Dolar Alış / Satış: 5.377 / 5.386
  • Euro Alış / Satış: 6.091 / 6.102
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Avustralya’daki turizm fuarında Türkiye’ye yoğun ilgi…

12 Mart 2018
Avustralya’daki turizm fuarında Türkiye’ye yoğun ilgi…

Avustralya’nın Sydney ve Melbourne kentlerindeki Dünya Seyahat Fuarı’nda açılan Türkiye standı Avustralyalıların ilgi odağı oldu…

SYDNEY Olimpik Park’ta Melbourne Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen World Travel Expo’da Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığınca “2018 Troia Yılı” temasıyla açtığı stantla temsil edildi. Türkiye’nin tarihi ve turistik mekanlarına ait görsellerin yanı sıra yüz yüze bilgi verilerek broşürlerin dağıtıldığı stant, Türkiye’yi ziyaret etmek isteyen Avustralyalıların akınına uğradı. Fuar dolayısıyla Avustralya ve Yeni Zelanda’yı ziyaret eden Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığındaki heyette yer alan Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, fuarın yanı sıra her iki ülkede yaptıkları temaslarda Türkiye’ye yakın ilgi gösterildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu yılın “Troia Yılı” ilan edildiğini hatırlatan Kaşdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz herkesi Troia’yı görmeye, Troia Antik Kenti’ni, o beş bin yıllık tarihi görmeye davet ediyoruz. Avrupa’da veya başka ülkelerde şöyle bir şey gördük: Troia çok bilinen bir yer, evet çok biliniyor ama maalesef Türkiye’de olduğu az biliniyor” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN