• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

AVRASYA AÇILDI; HAYIRLI OLSUN!

2 Ocak 2017
AVRASYA AÇILDI; HAYIRLI OLSUN!

‘KÖPRÜ MECBURİYETİ’nin gerekçesi de ortadan kalktı

Şehirlerarası otobüsler, ‘trafik’ gerekçesiyle 3. Köprü’ye ‘mahkum’ edilmişti. Avrasya Tüneli açıldı, köprü trafiği rahatladı. Otobüsçü ‘O halde mecburiyet de’  kalksın diyor.

BİLİNDİĞİ gibi İstanbul UKOME, trafik sıkışıklığını gerekçe göstererek FSM’yi şehirlararası otobüslere kapatmış, onları 3. köprüye sürmüştü. Bu sürgünlüğün bedeli, otobüsçü için çok ağır oldu. Yol uzadı, masraf arttı… Öyle ki, köprünün bir otobüse getirdiği aylık maliyet 7 bin lirayı buluyor. Köprünün getirdiği zaman kaybı da, otobüsçülüğün cazibesini kaybetmesine yol açıyor. Asya ve Avrupa’yı deniz altında birleştiren Avrasya Tüneli, görkemli törenle hizmete açıldı. Gururumuz olan bu Mega Proje ile, Boğaziçi ve FSM köprülerinde hissedilir rahatlama gözlemlendi. Yani ‘mecburiyet’in gerekçesi de ortadan kalkmış oldu. Konuyla ilgili görüştüğümüz sektör mensupları, taleplerini şu ifadelerle dile getirdi: “Zaten darbe nedeniyle sezonu yaşayamadık. Üstüne üstlük mazot fiyatları yeniden tavan yaptı, doların yükselmesiyle de yatırım maliyetlerimiz arttı. Bu darboğazda, otobüs başına aylık 6-7 bin liralık otoyol ve köprü masrafını karşılayamıyoruz. İstahdamımızla, yatırımımızla bu ülkeye hizmete devam edebilmek için, en azından bu köprü mecburiyeti ortadan kaldırılsın”…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."