• Dolar Alış / Satış: 5.464 / 5.474
  • Euro Alış / Satış: 6.203 / 6.215
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

AŞTİ’DE MUTLU SON; BURSA’DA YENİ BAŞKAN ESNAFIN UMUTLARINI KABARTTI… SIRA İSTANBUL’DA MI?

26 Aralık 2017
AŞTİ’DE MUTLU SON; BURSA’DA YENİ BAŞKAN ESNAFIN UMUTLARINI KABARTTI…  SIRA İSTANBUL’DA MI?

 

Başkan Mustafa Tuna, “Esnaf istiyor, AŞTİ yerinde kalacak”, Başkan Alinur Aktaş, “Bursa Otogarı’ndaki sorunlara neşter atılacak’” dedi. Şimdi gözler Büyükşehir Başkanı Mevlüt Uysal’ın İstanbul Otogarı için ne diyeceğine çevrildi.

Başkanlar otogar esnafını önemsiyor

ANKARA Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ), resmen ipten döndü. Açılan davalar olmasa; konumu, erişimi ve işleyişiyle bu güzelim otogar sürgünlük olmuştu. ‘Yerine adliye yapılacak’ dendi, ama yeni Büyükşehir Başkanı Mustafa Tuna, ‘Esnaf taşınmasın istiyor, AŞTİ yerinde kalacak’ deyip noktayı koydu. ‘Esnaf istiyor’, altı çizilmesi gereken bir ifade; çünkü olması gereken bu! Geçen hafta Bursa Büyükşehir’in yeni Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, otogarı ziyaret ederek yazıhaneleri dolaştı, esnafla sohbet etti ve sorunlarını dinlemek üzere de bir toplantı gerçekleştirdi. Notlar alındı; pekçok sorun var. Başkan Aktaş, “otogardaki sorunlara neşter atılacak ve çözüme kavuşturulacak” deyip, gerekli çalışmaları başlatmak üzere de kurmaylarını görevlendirdi. Bu da olması gerekendir; çünkü otogar ilin aynası gibidir. Esnaf da, ilin elçileri konumundadır. Biz hatırlamıyoruz; acaba önceki başkan otogara uğradı mı hiç?

Uysal’dan da otogar hamlesi isteniyor

İSTANBUL Otogarı hakkında da, AŞTİ gibi pekçok spekülasyon yapıldı. En son yetkili ağızdan, (Kadir Topbaş döneminde) otogarın şehrin 26 km uzağındaki Işıklar’a taşınacağı ifade edilmiş, hazırlanan projenin detayları, ziyarete giden sektör mensuplarıyla paylaşılmıştı. Başkan değişti; Topbaş dönemindeki birçok proje de değişti ve hatta iptal edildi. Yeni başkanların otogar ve otobüsçülük sektörüne ilgisini sevinerek görüyoruz. Başkan Mevlüt Uysal’ın da, sektörün taleplerine sıcak baktığı ifade ediliyor. Ancak gerek yerel yönetim, gerekse de esnaflar otogar konusunda ‘Böyle olacaksa, olmasın’ noktasında hemfikir. İşleyişi ve yönetilmesi de dahil; rehabilite edilmesi gereken bir otogar. Nitekim daha önce Başkan Uysal ile görüşen Sektör Meclisi Başkanı Mimar Mustafa Yıldırım, harıl harıl otogarla ilgili projeler üzerinde çalışıyor. Bu çerçevede otogarı yapan şirketle de görüşülüyor. Başkan Uysal’dan bir otogar hamlesi gelir mi?

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN