• Dolar Alış / Satış: 3.782 / 3.788
  • Euro Alış / Satış: 4.653 / 4.661
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Artık ortak çatı TOBB Sektör Meclisi’dir…

12 Aralık 2016
Artık ortak çatı TOBB Sektör Meclisi’dir…

ÖZELLİKLE Duayen Ali Osman Ulusoy’un da etkisiyle, önceki yıllarda sektörel birlik denince mevcut federasyonların bir araya gelmesi akla geliyordu. Birlik sürecini yönetmek üzere de Yüksek İstişare Konseyi kurulmuştu. Konseyin Başkanlığını yürüten Duayen Ulusoy, çok sayıda buluşmanın hayata geçirilmesini organize etmiş, önemli bir yolun kat edilmesine yol açmıştı.

Ancak bu sektör büyüğümüz aramızdan ayrıldıktan sonra süreç de sona ermişti. Tamam, federasyonlar arasında ilişkiler soğuk değil; hatta geçmişe göre çok daha sıcak ama ortada ortak hareket adına atılmış bir adım da yok.

Son dönemlerde sadece şehirlerarası otobüsçülerin değil, tüm karayolu yolcu taşımacılarının birlikte hareketi gündeme oturmuş durumda.

Bu son derece sevindirici; yıllar önce olması gereken şeylerdi… Ama bugün oluyor; bunun bana göre en büyük nedeni sektörün önde gelen isimlerinden Mustafa Yıldırım arkadaşımızın TOBB Sektör Meclisi’nin başkanlığına getirilmesidir.

Sektörü iyi bilen, sorunlarına tam anlamıyla vakıf olan ve her şeyden önemlisi de süreçleri yönetme kabiliyetine sahip olan sayın Yıldırım, Sektör Meclisi’ni daha kucaklayıcı, daha aktif ve daha iş bitirici konuma getirmek amacıyla yoğun uğraş veriyor.

Turizm taşımacısından, özel halk otobüsçüsüne; servisçisinden şehirlerarası ve uluslararası otobüsçüsüne kadar tüm kesimlerle sıkı diyalog içerisinde olan Mustafa Yıldırım, TOBB Sektör Meclisi’nin herkes tarafından daha fazla sahiplenmesini de sağlamış durumda.

Meclis, son dönemlerde önemli toplantılar gerçekleştirdi.

Bunların başında, Başkent Ankara’daki toplantıydı… Sektör tarihinde bir ilkti; çünkü bu toplantı devlet ricali ile TBMM’de yapıldı.

Toplantıyla ilgili fikirlerimi daha önce dile getirmiştim; ama bir cümleyle yeniden tekrarlamak istiyorum: Devletle güzel bir diyalog kuruldu, gelecek adına çok iyi bir başlangıç oldu…

Sektör Meclisi, bu önemli buluşmanın hemen ardından ilk toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi.

Daha dinamik, daha hızlı çözüm üreten bir meclis adına, dar kapsamlı bir komisyon kurulmasının kararlaştırıldığı toplantıda, 2017 yılında yapılacak olan çalıştay ile ilgili sıkı bir hazırlık yapılması da üyeler tarafından kabul gördü.

Bana göre artık çatı örgüt, TOBB Sektör Meclisi’dir. Dolayısıyla tüm taşımacıların, tüm sivil kuruluşlarımızın bu çatı örgüte her türlü desteği vermesi lazım.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."