• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

ANTALYA’DA DEVLET-YEREL YÖNETİM-TURİZMCİ ZİRVESİ

5 Şubat 2019
ANTALYA’DA DEVLET-YEREL YÖNETİM-TURİZMCİ ZİRVESİ

Turizmcinin U-ETDS ve ‘yol belgesi’ ile ilgili çözüm girişimleri devam ediyor. Devlet-yerel yönetim ve turizmciyi buluşturan Antalya’daki son toplantıdan umut verici mesajlar çıktı.

SORUNUN muhatapları olan devlet-yerel yönetim ve taşımacı bir araya geldikçe, çözüm de o derece kolay ve yakın oluyor. Turizmciler, son dönemde özellikle U-ETDS ve her belediyeden ayrı ayrı almaları gereken ‘yol belgeleri’ ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyor. U-ETDS sıkıntısı, bakanlık yetkilileri ile turizmcilerin görüşmeleri sonucunda çözüm aşamasına geldi. Ancak yol belgesi, hâlâ sıkıntılı.

TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas komisyonunun girişimleri sonucunda Başkent Ankara’da yol belgesi sorunu an itibariyle çözüldü. Komisyonun girişimleriyle TÜRSAB, geçtiğimiz hafta Antalya’da önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, 21 ilin UKOME başkanları ve Türkiye Belediyeler Birliği temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantı, tarafların bir birini daha iyi anlamaları ve çözüme odaklanmaları noktasında son derece verimli geçti.

Toplantıyla ilgili gazetemize bilgi veren TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanı Taşkın Arık, şunları söyledi: Türkiye’nin turizmdeki hedefi ve beklentileri büyük. Bu hedeflere ulaşabilmek adına, sektörün önünün açılması gerekiyor. Özellikle son dönemlerde mevzuatlar arası çelişkilerden kaynaklanan bir takım sıkıntılar yaşıyoruz.

Belediyelerin turizm taşımaları için de yol belgesini zorunlu kılması, sektörün önünü kesiyor. Biz komisyon olarak bu sorunu çözmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ankara’da başarılı olduk. Genel bir çözüm için Antalya toplantısını gerçekleştirdik. Bakanlık yetkilileri ve yerel yöneticilerimiz bizleri dinleyip gerekli notlarını aldılar. Şunu gördük ki, bir birimizi dinleyip anladığımızda, çözüm de kolaylaşıyor.

Turizm ve Karayolu Ulaştırma Koordinasyon toplantısında; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses, Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Korkmaz, Daire Başkanları Kerim Cicioğlu ve Çetin Bahadır, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Nezih Hacıalioğlu ve Özgen Uysal, TÜRSAB Karayolu Ulaştırma İhtisas Başkanı Taşkın Arık, UKOME Şube Müdürleri ile 21 farklı belediyeden üst düzey yöneticiler hazır bulundu…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN