• Dolar Alış / Satış: 4.842 / 4.851
  • Euro Alış / Satış: 5.632 / 5.642
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Anadolu ISUZU, Türk-Japon dostluğunun bir meyvesi

9 Ağustos 2016
Anadolu ISUZU, Türk-Japon dostluğunun bir meyvesi

ANADOLU Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’a, Japonya tarafından takdim edilen devlet nişanını kutlamak için İstanbul’da resepsiyon düzenlendi. Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Hiroshi Oka ve Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyonda bir teşekkür konuşması yapan Özilhan, Japonya’nın insana ilham veren muazzam güzellikte bir ülke olduğunu söyledi.

Otomotiv sektöründe Isuzu-Itochu ve Anadolu Endüstri Holding arasında gerçekleşen Türk-Japon iş birliğinin tarihinin 1980’lere dayandığını anımsatan Özilhan, şunları kaydetti:

“İlk Türk-Japon ortaklığını kurduğumuzda hissettiğimiz gururu ve girişimimize karşı hissettiğimiz tutkuyu daha dün gibi hatırlıyorum. Anadolu Isuzu bugün 150 binden fazla araç üretmiş, ihracat aktiviteleri 3 kıtada 26 ülkeye yayılmış, gurur kaynağımız olan teknoloji üssü niteliğindeki Ar-Ge Merkezi ile faaliyetlerine devam eden köklü bir yapı olarak karşımıza çıkıyor”.

Özilhan, Japonya ve Türkiye arasında hiçbir mesafe olmadığının altını çizerek, “Japonya ile benzerliklerimiz ve ortak değerlerimiz, farklılıklarımız ve coğrafi uzaklık birimlerinden çok daha ağır basar. 10 Mayıs’ta Japon hükümeti tarafından iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine katkılarımdan dolayı Altın ve Gümüş Yıldız, Yükselen Güneş Nişanı ile onurlandırıldım. Aldığım bu nişanı, beni yıllar içinde kurduğum uzun süreli ortaklık ilişkilerine teşvik etmiş ve bana bu girişimleri gerçekleştirmek için gereken ilhamı ve desteği vermiş olan kıymetli ortaklarım ve iş arkadaşlarım adına da kabul ederim. İlişkilerin güçlendirilmesine katkım olduysa ne mutlu bana” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN