• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

AMAC AEROSPACE BASEL’DE 4. HANGARINI AÇTI

6 Haziran 2016
AMAC AEROSPACE BASEL’DE 4. HANGARINI AÇTI

2016 Ocak ayında Bodrum Milas Uluslararası Havalimanı’nda hangar alanı satın aldığını duyuran dünyanın en büyük özel sermayeli VIP uçak bakım ve modifikasyon firması AMAC Aerospace, Basel’deki dördüncü hangarını açarak kapasitesini büyüttü. Amac Aerospace 7.280 m2 büyüklüğündeki hangar ve 6.038 m2 apron alanı ile Basel’de 85.000 m2 alan üzerinde hizmet vermeye başladı.

 

Kurulduğu 2007 yılından bu yana hızlı büyümesini sürdüren Amac Aerospace kurumsal ve özel havacılık pazarında dar ve geniş gövdeli uçaklara VIP bakım ve modifikasyon hizmeti sunuyor. Müşterileri arasında özellikle Ortadoğu, Afrika, Rusya ve Azerbaycan’dan devlet başkanları, prensler ve iş adamları olan Amac Aerospace, gün geçtikçe talebi artan VIP bakım ve modifikasyon alanında her geçen gün büyümeye devam ediyor.

 

AmacAerospaceHangarGorseli

Amac Aerospace’in 11 ay kadar kısa bir sürede inşa edilen 4. hangarı, en az bir geniş gövdeli ve iki dar gövdeli hava aracını alacak şekilde tasarlandı. Sadece bakım projelerine ve geniş gövdeli uçaklara hizmet verecek yeni hangarın yanında AMAC Aerospace, bir geniş gövdeli uçak hangarını bakıma ve iki geniş gövdeli uçak hangarını ise dönüşüm ve yenileme hizmetlerine ayıracak. AMAC Aerospace Boeing B747, B777, B787, Airbus A340, A330 ve A380 gibi büyük gövdeli uçaklara da rahatlıkla hizmet verebiliyor.

“Yazın Bodrum’a ne kadar VIP jet indiğini biliyor musunuz?”

VIP uçak bakım ve modifikasyon hizmetinin tüm dünyada giderek geliştiğini söyleyen Amac Aerospace Group CEO’su Kadri Muhiddin yeni yatırımları ile ilgili şunları söyledi. “Amac Aerospace olarak dünya genelindeki büyüyen VIP bakım ve modifikasyon talebine ayak uydurmaya çalışıyoruz.AMAC Aerospace CEOsu-KadriMuhiddin

Yeni hangarımız ile artık daha fazla sayıda uçağa hizmet verme potansiyelini elde ettik. Hangarımız yeni açılmasına rağmen şimdiden full kapasite hizmet veriyor”. Türkiye’de ise İstanbul’daki hangardan sonra Bodrum’da satın aldıkları hangarla ilgili soruları da yanıtlayan Muhiddin; “Öncelikle Bodrum’un bir tatil cenneti olduğunu söyleyebilirim. Bodrum aynı zamanda Ortadoğu ve Avrupa arasında bir merkez pozisyonunda. Bodrum’a yaz dönemi yedi aylık süreçte ne kadar VIP jet indiğine hiç dikkat ettiniz mi? Burada büyük bir potansiyel var ve Amac Aerospace’in Bodrum’daki inşa edeceği hangar hem buradaki hem çevre bölgelerde tüm özel jetlerin ihtiyaçlarını karşılayacak” dedi.

Bodrum’daki hangar 6400 m2 olacak

Amac Aerospace, İstanbul’daki 1500 m2’lik bakım merkezine ek olarak Bodrum Milas Uluslararası Havalimanı’nda da yeni hangarıyla hizmet verecek. Bodrum Milas Uluslararası Havalimanı’nda hem ticari uçaklara hem de iş jetlerine bakım ve modifikasyon hizmeti verecek bir hangar inşaatına başlayacak olan Amac Aerospace’in yeni hangarı 6400 m2’lik bir alana inşa edilecek. DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) tarafından 6400 m2’lik bir alan tahsis edilen Amac Aerospace’in yeni hangarı iki adet dar gövdeli uçak ya da altı adet iş jetine aynı anda ağır bakım yapacak büyüklükte olacak ve gereken tüm atölye, depo ve ofis alanlarını içerecek.

Türkiye’deki yatırımlar devam ediyor

 

Türkiye’nin havacılık sektöründeki potansiyeline büyük önem veren Amac Aerospace, 2012 yılında kurmuş olduğu Amac Aerospace Turkey ile Türkiye’deki ilk uçak bakım ve modifikasyon firması unvanının da sahibi. Kısa zamanda uçak bakımı alanında önemli bakım yetkilerine ve sertifikalarına sahip olan Amac Aerospace Turkey sayesinde iş jeti sahipleri, bakım ve modifikasyon servislerini Avrupa’ya gitmeye gerek kalmadan Türkiye’de yaptırabiliyor. Dassault Falcon ve Pilatus PC-12 yetkili servisi olmasının yanında Pilatus PC-12NG jet uçakların da satış hakkını elinde bulunduran Amac Aerospace Turkey, bölgede Falcon ve Pilatus uçaklarına da bakım ve modifikasyon hizmeti sağlıyor.

 

 

 

AmacAerospaceHangarGorseli (2)

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."