• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘Altın Eldiven’de Otokar’a iki ödül

29 Kasım 2016
‘Altın Eldiven’de Otokar’a iki ödül

TÜRKİYE otomotivinin güçlü markası Otokar, iş sağlığı ve güvenliği alanında hayata geçirdiği uygulamalarla elde ettiği başarılara yenilerini ekledi. Otokar, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından bu yıl 2’nci kez düzenlenen “Altın Eldiven ve Altın Öneri İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG)” yarışmasında iki ödül birden kazandı.

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi kapsamında üretim çalışmalarını en üst düzey güvenlik önlemleriyle sürdürerek kaliteli bir işyeri anlayışı sunan Otokar, bu yıl 135 başvurunun gerçekleştiği yarışmada tanker üretiminde riskli durumları ortadan kaldıran “Tanker Döndürme” projesi ile “Altın Eldiven”, üretim esnasında çalışanlarda el, kol bilek ve bel incinmelerini sona erdiren “Treyler Kapı Döndürme” projesiyle de “Altın Öneri” ödüllerinin sahibi oldu.

Elde edilen başarıyla ilgili açıklama yapan İnsan Kaynakları Direktörü Berent Ergin, Otokar için önceliğin iş sağlığı ve güvenliği olduğunu belirterek, “Şirket olarak prensibimiz; en önemli değerlerimiz olan çalışanlarımıza sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı yaratmak için gerekli tedbirleri almak.

Son 10 yılda 310 milyon TL’lik toplam Ar-Ge harcaması gerçekleştiren ve bugün Türkiye’nin en çok patent başvurusu yapan şirketleri arasında yer alan şirket olarak, projelerimiz ile iki ödül birden kazanmaktan dolayı mutluyuz. Hem MESS yönetimine, hem jüri üyelerine, hem de projede emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Otokar İnsan Kaynakları Direktörü Berent Ergin, ödülleri  MESS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oğuz Nuri Özgen ve MESS Yönetim Kurulu Üyesi Erol Bakan’dan aldı…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."