• Dolar Alış / Satış: 5.292 / 5.302
  • Euro Alış / Satış: 5.989 / 5.999
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

ALLISON şanzımanlı Doruk’lar Amman’da

13 Eylül 2018
ALLISON şanzımanlı Doruk’lar Amman’da

Türkiye’de üretilen Allison şanzımanlı otobüsler, Ürdün’ün başkenti Amman’ın da tercihi oldu. Otokar, 60 adet Doruk LE otobüsü Allison donanımı ile teslim edecek.

KOÇ Topluluğu’nun otomotivdeki gururu Otokar, Ürdün’ün başkentinden aldığı 100 araçlık siparişin bir parçası olarak Amman Belediyesi’ne Allison T280R tam otomatik şanzıman donanımlı 60 adet Doruk LE otobüsü teslim edecek. Amman’a teslim edilecek 60 adet Otokar Doruk LE otobüs, Allison şanzımanları manuel veya otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlardan (AMT) ayıran entegre bir retardere sahip. Bu retarder, aracın fren sisteminde daha az aşınma ile yavaşlamasına yardımcı oluyor. Böylece sağlanan verimli frenleme, yolcuların ve sürücülerin güvenliğini ve konforunu artırırken, aynı zamanda fren ömrünü de uzatıyor.

Allison’ın tork konvertörü sarsıntısız bir şekilde motor torkunu çoğaltarak, tekerleklere daha fazla güç aktarılmasını sağlıyor. Patentli Allison Kesintisiz Güç Teknolojisi™, sorunsuz tam güç geçişleri ile üstün hızlanma ve ivmelenme sunuyor. Otomatik geçişler sayesinde sürücüler, vites değiştirmeye gerek kalmadan yola ve sürüşe konsantre oluyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN