• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Allison Şanzıman, Özel Halk Otobüs işletmecileri ile buluştu

27 Mayıs 2016
Allison Şanzıman, Özel Halk Otobüs işletmecileri ile buluştu

Allison Şanzıman, Özel Halk Otobüs işletmecileri ile buluştu

 Allison Şanzıman, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin (TÖHOB) düzenlediği toplantıda Türkiye’nin farklı bölgelerinden katılan özel halk otobüsü işletmecileri ile buluştu.

 

 

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB), Allison Transmission ve Güleryüz Otomotiv sponsorluğunda üyesi olan kuruluş temsilcilerinin katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantıda TOBB Sektör Meclisi çalışmaları, Kaptanlar Kulübü etkinlikleri ve yakın geçmişte değişiklik yapılan “Zorunlu Trafik Sigortası” uygulamaları ele alındı. Allison Transmission ise toplantıda özel halk otobüsü işletmecilerine tam otomatik şanzımanın avantajlarını aktararak Allison’ın yeni yakıt teknolojileri hakkında bilgi verdi.

Allison Transmission_TOHOB Gorsel_2 [3241205]

Öte yandan Türkiye’nin farklı illerinden katılan TÖHOB üyeleri, toplu taşımada gelecekte yapılması gerekenler üzerinde dururken şehirlerde karşılaşılan sorunlar ve çözümleri konularında fikir alışverişi de yapıldı.

 

Allison Transmission_TOHOB Gorsel_1 [3241204]

Allison Transmission adına toplantıya katılan Türkiye Pazar Geliştirme Müdürü Sercan Tepeli, Allison tam otomatik şanzımanların sürücü hatalarını ortadan kaldırmasına değinerek işletim maliyetlerinde sağladığı avantajların altını çizdi.

Allison Transmission adına toplantıya katılan Türkiye Pazar Geliştirme Müdürü Sercan Tepeli, Allison tam otomatik şanzımanların sürücü hatalarını ortadan kaldırmasına değinerek işletim maliyetlerinde sağladığı avantajların altını çizdi. Allison tam otomatik şanzımanların aracın bakım gerekliliklerini azaltarak ve yakıt tasarrufunu arttırarak düşük işletim maliyetleri sağlanmasına katkısını aktaran Tepeli, Allison’ın otobüslere yönelik sınıfında en iyi yakıt tasarrufunu sunmak için tasarladığı yeni tam otomatik xFE modelleri ile ilgili bilgi verdi. Yeni xFE modellerinin, otobüslerde yüzde 7’ye varan ekstra yakıt ekonomisi sağladığını belirten Sercan Tepeli  açıklamasında; “Yeni xFE modelimiz, önemli ölçüde arttırılan tork konvertöründeki erken lock-up operasyonları sayesinde her depoda daha fazla yakıt ekonomisi sunuyor. Bu özel model, yine Allison’ın yakıt tasarrufu teknolojisi olan FuelSense®’in sunduğu tasarrufa ek olarak otobüslerde yüzde 7’ye varan ekstra yakıt ekonomisi sağlıyor” diye açıkladı.

 

Sercan Tepeli, Allison’ın otobüsler için dünyanın en geniş tam otomatik şanzıman yelpazesini sunarak tüm dünyada lider olduğunu belirtip; “Allison tam otomatik şanzımanlar, 7 metreden 27 metreye kadar geniş bir otobüs yelpazesinde mevcut. Geniş ürün portföyümüz ve geliştirdiğimiz yenilikçi teknolojiler sayesinde otobüs operatörleri için daha düşük toplam sahip olma maliyeti sunuyoruz” dedi.

 

Allison FuelSense® yakıt tasarrufu paketinin tüketimi azaltan bir yazılım ve elektronik kontrol paketlerinden oluştuğunu belirten Tepeli;  “FuelSense %20’ye varan yakıt tasarrufu avantajı sunuyor. FuelSense®, FuelSense® Plus ve FuelSense® Max olmak üzere aracın çalışma şartlarına göre önerdiğimiz ayrı paketler bulunuyor” dedi.

 

Allison Transmission hakkında

Allison T280R [3241206]

Allison tam otomatik şanzıman

Allison Transmission (NYSE – New York Borsası: ALSN), orta ve ağır ticari araçlar için dünyanın en büyük tam otomatik şanzıman üreticisi ve şehir içi otobüsleri için hibrid tahrik sistemlerinde liderdir. Allison şanzımanları, atık, inşaat, itfaiye ve acil durum, dağıtım, otobüs, karavan, savunma ve enerji gibi farklı alanlardaki uygulamalarda kullanılmaktadır. 1915’te kurulan Allison’ın Genel Müdürlüğü Indianapolis, Indiana, A.B.D.’dedir ve yaklaşık 2,700 çalışanı bulunmaktadır. 80 ülkede faaliyet gösteren Allison Transmission’ın, Çin, Hollanda ve Brezilya’da merkez ofisleri ve Hindistan, Macaristan ve Amerika’da üretim tesisleri yer almaktadır. Allison dünya çapında 1,400 bağımsız distribütör ve bayi lokasyonuna sahiptir. Allison hakkında daha fazla bilgi, allisontransmission.com’dan edinilebilir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."