• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Allison şanzıman donanımlı ilk Mercedes-Benz Antos, IFAT fuarında görücüye çıktı

24 Haziran 2016
Allison şanzıman donanımlı ilk Mercedes-Benz Antos, IFAT fuarında görücüye çıktı

IFAT Fuarı’nda ilk Allison 3000 Serisi™ tam otomatik şanzıman donanımlı Mercedes-Benz Antos modeli ve Bucher Belediyesi’nin Allison 3500 model şanzımanlı yeni tek motorlu yol süpürme aracı sergilendi.

 

Allison 3000 Serisi tam otomatik şanzıman donanımlı 7.7 litre ve 260 kW gücündeki OM 936 motora sahip 26 ton ağırlığındaki Mercedes-Benz Antos, dünyanın önde gelen su, kanalizasyon, atık ve hammadde yönetimi fuarı olan IFAT’ta ilk kez görücüye çıktı. Allison, IFAT’da tam otomatik şanzıman ürün yelpazesini  tanıtırken Avrupa’nın önde gelen birçok araç üreticisi de atık toplama ve belediye hizmetleri için sundukları araçlarını Allison donanımı ile sergiledi.

Allison 3200 modelinin sunulmasıyla Daimler AG, pazarın yüksek araç performansı, güvenilirlik ve zorlu koşullarda kontrollü sürüş sağlanması yönündeki taleplerini en ideal şekilde karşılıyor. 2535L 6×2 açık kasa modeli, Allison 3200 tam otomatik şanzıman donanımına sahip.

Allison tam otomatik şanzımanların patentli tork konvertörü sayesinde aktarma organlarındaki aşınma ve deformasyon azalırken, daha az bakım gerekliliği ve üstün kalkış sağlanıyor. Bu özellik, çöp kutusu ve konteynerlerin doğru hizalanmasını, dar alanlarda aracın rahat kullanımını ve düşük hızlardaki çalışma koşullarında da hassas araç kontrolü sağlıyor.

Allison tam otomatik şanzımanlar, gelişmiş ortalama hız, verimlilik ve sürücünün rahatı için kusursuz ve kesintisiz vites geçişleri sunuyor. Antos’ta bulunan Allison konfigürasyonu ise iş döngüsü ve yol koşullarına göre en uygun vitesi otomatik olarak seçen Allison’un son yakıt tasarrufu teknolojisi FuelSense® özelliğini de içeriyor.

Fuarda ayrıca Bucher Belediyesi ise Euro 6, Daimler ATEGO şasisine sahip Allison 3500 model tam otomatik şanzıman donanımlı yeni tek motorlu yol süpürme aracı CityFant 6000’i sergiledi. Bucher temizleme makinesi 2200 rpm’de 238 bg (175 kW) ve 1,200-1,600 rpm’de 1000 Nm tork sunan bir OM 936 motoruna sahip.

Genel olarak dayanıklılık, performans, optimum yakıt tüketimi ve düşük hızlarda hassas araç kontrolü avantajları Allison tam otomatik şanzımanları, atık toplama, sokak temizliği ve diğer belediye hizmetlerinin günlük çalışmaları için ideal şanzıman seçeneği olarak ön plana çıkartıyor.

 

Allison 3200 tam otomatik şanzıman donanımlı Mercedes-Benz Antos şasi 2535L 6×2’nin genel özellikleri

Şasi (üretici) Mercedes-Benz
Şasi (türü) Antos 2535L 6×2
Motor OM 936
Motor Gücü 260 kW / 354 bg
Tork 1,400 Nm
Şanzıman Allison 3200
Egzoz Gazı Sınıfı Euro 6
Brüt Araç Ağırlığı 26,000 kg

 

 

Allison Transmission hakkında

Allison Transmission (NYSE – New York Borsası: ALSN), orta ve ağır ticari araçlar için dünyanın en büyük tam otomatik şanzıman üreticisi ve şehir içi otobüsleri için hibrid tahrik sistemlerinde liderdir. Allison şanzımanları, atık, inşaat, itfaiye ve acil durum, dağıtım, otobüs, karavan, savunma ve enerji gibi farklı alanlardaki uygulamalarda kullanılmaktadır. 1915’te kurulan Allison’ın Genel Müdürlüğü Indianapolis, Indiana, A.B.D.’dedir ve yaklaşık 2,700 çalışanı bulunmaktadır. 80 ülkede faaliyet gösteren Allison Transmission’ın, Çin, Hollanda ve Brezilya’da merkez ofisleri ve Hindistan, Macaristan ve Amerika’da üretim tesisleri yer almaktadır. Allison dünya çapında 1,400 bağımsız distribütör ve bayi lokasyonuna sahiptir. Allison hakkında daha fazla bilgi,allisontransmission.com’dan edinilebilir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN