• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Allison ‘9 vitesli’siyle IAA’da boy gösterdi

3 Ekim 2018
Allison ‘9 vitesli’siyle IAA’da boy gösterdi

ALLISON Transmission, IAA’da 9 vitesli şanzımanının global lansmanını yaparken genişleyen elektrikli ürünlerini tanıttı. Sergilenen ürünler, fuar ziyaretçilerinin büyük beğenisini topladı…

ŞANZIMAN üretiminin dev markası Allison Transmission, 67. IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda orta segment hizmet araçları için geliştirdiği tam otomatik 9 vitesli şanzımanını ve menzili arttırılan elektrikli hibrid sistemlerini tanıttı.

Fuarın ilk günü düzenlenen basın toplantısında konuşan Allison Transmission CEO ve Başkanı David S. Graziosi, “Şu an Allison’ın ve sektörümüzün bir parçası olduğum için büyük heyecan duyuyorum. Günümüzde sektörümüz, hızlı bir değişim içinde ve Allison da bu değişime uyum sağlayarak daha hızlı girişimlerde bulunuyor” diye konuştu.

Allison 9 vitesli şanzıman hakkında da bilgi veren Graziosi,“Bu yeni şanzıman ile Allison, yakıt verimliliği ve araç emisyonlarına ilişkin standartları sağlamaya olan kararlılığını ortaya koyuyor. Derin ilk vites oranı ve sektöre yön veren ilk vites-son vites oran kapsamıyla Allison 9 vitesli şanzıman; tork konvertörünün birinci viteste erken lock up yapmasını sağlayan yüksek verimli dişli tasarımı sayesinde önemli bir yakıt tasarrufu sunuyor. Ayrıca 9 vitesli şanzıman, motor yeniden başlatıldığında şanzımanın direkt devreye girmesini ve aracın aynı pozisyonda tutulmasını sağlayan entegre start-stop sistemini kapsıyor. Çeşitli uygulamalara değer katan yeni model, dağıtım kamyonları ve okul servisleri için ideal çözüm oluyor” dedi.

Allison, 9 vitesli şanzımanın yanı sıra IAA’da, 15 kilometreye kadar arttırılmış menzilli elektrikli hibrid sistemi ile elektrikli ürün portföyünü genişlettiğini de fuarda duyurdu.

Toplu taşıma uygulamaları için ideal olan sistem, daha sessiz ve daha temiz bir çevre için, yolcu duraklarına yaklaşırken, dur-kalk esnasında bile adeta motor kapalı gibi sıfır emisyon sağlıyor.

  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN