• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

AKER, yine engelliler için ‘KOŞTU’

21 Kasım 2016
AKER, yine engelliler için ‘KOŞTU’

AKER yöneticileri, bu sene de omurilik felçli engellilere dikkat çekmek amacıyla İstanbul Maratonu’nda 15 kilometre koştu…

AKER Otobüs İşletmeleri A.Ş.’nin vizyon sahibi genç yöneticileri, sosyal sorumluluk alanında da örnek girişimlerini sürdürüyor. Özellikle engellilerle ilgili ‘farkındalık’ oluşturulması çabalarına tam destek veren yöneticiler, önceki yıllarda olduğu gibi bu seneki Vodafone İstanbul Maratonu’nda ‘Yol Arkadaşım Olur musun?’ projesi adına koştu. Konuyla ilgili açıklama yapan Aker Otobüs İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ak, şunları söyledi:

“Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) projesinden kısaca bahsetmek isterim; ‘Yol Arkadaşım Olur musun?’ isimli bu proje; imkanı olmadığı için, hiç sandalye sahibi olamamış veya manuel tekerlekli sandalye sahibi olan omurilik felçlileri, Akülü Tekerlekli Sandalye sahibi yapabilmektir ve bununla da birey olarak kendi başına hareket özgürlüğü yaratabilmektir. Bu projeyi desteklemek adına ‘ADIM ADIM’ platformu aracılığı ile 13 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Maraton’nda 15 kilometre koştuk. Bunu önemli bir sosyal sorumluluk olarak görüyoruz.

Herkesi engelli vatandaşlarımız konusunda duyarlılılğa davet ediyor, onların daha özgür yaşamaları için  desteklerini bekliyoruz”.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."