• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Adana, kente değer katan TEMSA’dan şaşmıyor

2 Temmuz 2018
Adana, kente değer katan TEMSA’dan şaşmıyor

Büyükşehir 60 Avenue daha aldı

İstihdamı, vergisi ve ihracatıyla Adana’ya katma değer sağlayan TEMSA, bir kez daha Büyükşehir’in otobüsteki tercihi oldu. Teslim edilen 60 adet Avenue ile birlikte, Büyükşehir’in filosundaki TEMSA marka araç sayısı 223 adede yükseldi…

ADANA Büyükşehir Belediyesi ile kentte üretim yapan TEMSA arasındaki ilişki, herhalde ‘hemşehri dayanışması’nın en güzel örneklerinden birisi. Büyükşehir, kente değer katan TEMSA ile olan işbirliğini, geçtiğimiz hafta filosuna kattığı 60 Avenue ile bir adım daha öteye taşıdı.

TEMSA, Türkiye’nin gururu

Otobüsler için yapılan teslimatta konuşan  Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, şunları söyledi:

TEMSA, Adana’nın haklı gururu, yüz akı, ulaşmayı hedeflediğimiz Türkiye’nin önemli bir üretim merkezidir. Yurtdışına yaptığımız gezilerimizde TEMSA marka otobüsleri görüyoruz ve bir Adanalı olarak bunun haklı sevincini yaşıyoruz. TEMSA dünyada otomotiv sektöründe ayrıca kendi markasını kendisi üreten ve sürdürülebilir hale getiren iki-üç fabrikadan birisi. TEMSA’dan 60 adet 2018 model Avenue LF Plus otobüsleri filomuza kattık.

Bu otobüslerde yeni teknolojilik imkanlar kullanılmış olup araçların her türlü teknik verilerini anlık olarak cep telefonu ve bilgisayarlardan takip etme imkânımız olacak” dedi.

Filodaki araç sayımız artıyor

TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım ise, Adana’nın hem Sabancı Topluluğu hem de TEMSA için çok ayrı bir anlamı olduğunun altını çizerek, “Adana, Sabancı Topluluğun ve TEMSA’nın temellerinin atıldığı yer. Bugün dünyanın 66 farklı ülkesinde yollarda gördüğünüz 30 bin yerli TEMSA aracımızın her bir parçasında Adana ekonomisinden izler taşıyor. Dolayısıyla, 60 adet Avenue model aracımızı, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne teslim ediyor olmak bizler için büyük gurur kaynağı” diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediyesi ile iş birliklerinin uzun bir geçmişi olduğunu hatırlatan Genel Müdür Hasan Yıldırım, “Bugünkü teslimatla birlikte ise Adana Büyükşehir Belediyesi´nin hizmetine sunduğumuz TEMSA markalı araç sayısı yüzde 50’yi geçerek 223’e ulaştı” dedi. Adana Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları anlaşma kapsamında, bu yıl içinde 10 adet elektrikli otobüsü de belediye filosuna teslim edeceklerini ifade eden Hasan Yıldırım, “Hedefimiz yakın gelecekte bunlara çok daha fazlalarını eklemek. Üreterek, yatırım yaparak, istihdam sağlayarak, ´memleketimiz´ Adana´nın ekonomisine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN