• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘Acaba’sı bol formül: ‘Sürücülere Sorumluluk Sigortası’

28 Şubat 2017
‘Acaba’sı bol formül: ‘Sürücülere Sorumluluk Sigortası’

HÜKÜMETİN sigorta fiyatlarına yönelik son formülü, araçlara trafik sigortası yapmak yerine, sürücülere sorumluluk sigortası yapılması… Fikri güzel bulanlar var; ancak belirsizlikler nedeniyle kaygı duyanlar da! Yazarımız Talip Kıranşal, araç sahipleri ve sektör adına belirsizlikleri ve kaygıları yazısında kaleme aldı. Formülün sektör açısından birtakım sorunları beraberinde getirebileceğine dikkat çeken Kıranşal, sektör adına kaygıları şu ifadelerle dile getirdi: Sektörde binlerce kaptanımız var. Düzenlemenin onlar açısından neler getireceği net değil. Uygulamanın kaptanlara bir getiri sağlamayacağı açık. Araç sahipleri ve firmalar üzerindeki sigorta yükü hafifleyebilir; bu da sektöre bir nebze faydalı olabilir. Ancak firma ve araç sahiplerinin sırtından alınacak yükün, belki de misliyle kaptanların sırtına bineceği gerçeğini de gözönüne almalıyız. Dolayısıyla düzenlemenin
kaptanlarımız açısından nasıl şekillendirileceği önemli. Kış aylarında işsiz kalan, ayda 1-2 seferle yetinerek geçinmeye çalışan uzun yol kaptanları için bir istisna sağlanması şart.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."