• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi Ankara’da yapıldı

21 Kasım 2017
8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi Ankara’da yapıldı

Başbakan Yıldırım: Hedefimiz karayolunu yüzde 75’e düşürmek

TRAFİK güvenliğine dikkat çekmeyi ve trafik bilincini geliştirmeyi amaçlayan  8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyum ve Sergisi, Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın da katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Başbakan Binali Yıldırım, orta vadeli hedefin; halen yüzde 95 seviyelerinde olan karayolu taşımacılığını yüzde 75’e düşürmek olduğunu söyledi.

TOBB Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım’ın da hazır bulunduğu sempozyumda; Trafikte saygı, Trafik Güvenliği ve Medya, Uluslararası Trafik Güvenliği Uygulamaları, Şoförlerin Sorunları, Bu Sorunların Trafik Güvenliğine Etkisi ve Çözüm Yolları, Sayısal Takoğrafın Karayolu Trafik Güvenliğine Etkisi, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Trafik Denetimlerinde Yeni Yaklaşımlar, Karayolu Trafik Güvenliği Perspektifinde Yeni Nesil Araçlar ve Otomotiv Sanayi ve E-Call (Acil Çağrı Sistemi) konularında paneller yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."