• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

“YÖNETMELİKTE” Diplomasi Trafiği

8 Mayıs 2017
“YÖNETMELİKTE” Diplomasi Trafiği

TÜM sektör mensuplarımızın malumudur ki, 11.02.2017 tarihi ile başlayan yönetmelik düzenleme trafiği, Ulaştırma Bakanlığı’mızın daha önceden benzeri görülmemiş, her kesimi kucaklayan politikası ile devam ediyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kara Ulaştırma Genel Müdürü sayın Saim İlçioğlu ve Daire Başkanı sayın Mahmut Gürses’in pozitif yaklaşımları ile sektördeki hacmi ne olduğuna bakılmaksızın herkes muhatap alınıyor.

Yeter ki bu konuya halis niyetlerle yaklaştığınızı belli edin.

Nedir bu halis niyetten kasıt? Diyecekler olacaktır;

Kastım şudur ki, uzaktan tencere tava çalıp gereksiz eleştirmemektir. Bilgi birikimini sektörün faydasına olacak şekilde yazmak – çizmek Bakanlığımıza ulaştırmaktır.

Biz muhatap alınmıyoruz vb. ajitasyon numaraları yerine, faydalı fikir üretimine destek olmaktır.

Bakanlığımızca hazırlanan taslağın tartışılmaya açıldığı, Ankara TBMM toplantısında da gündem, beklenen çizgideydi.

27.04.2017 değerlendirme toplantısına katılamayanlar ve mevcut durum ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için değerlendirecek olursam eğer;

 

– Bakanlığımızın katılımcı tavrı aynı şekilde devam ediyor,

 

– UEDTS üzerinde titizlikle duran yetkililer, “Ölçemediğimiz Sektörü Yönetemiyoruz.” noktasını vurgulamaya devam ediyorlar,

 

– Bakanlığımız, bundan sonraki dönemlerde müzakere sürecinin devam edeceğini ve yönetmeliğin günün mevcut taleplerini karşılamadığı noktalarda hızlı reaksiyon alınacağını belirtmesine rağmen, sektör mensupları geçmiş tecrübelerinden olsa gerek inanmamaya devam ediyor,

 

– Belli kesimler, olmayacak duaya topluca âmin demeye devam ediyor,

 

– Bazı kesimler, tek yapabildikleri işe (abartılı eleştirmeye) ve bundan nemalanmaya devam ediyor.

 

Ana noktalarını belirtmeye çalıştığım, taslak değerlendirme görüşmeleri içeriğe etki etmek üzerine olmayıp, sektörün güvenini kazanmak, ortak paydada buluşmak zorunda olduğumuzu tekrardan hatırlatmak adına olduğuna inanıyorum.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."