• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

3. köprü zorunluluğunun peşini bırakmayacağız!

31 Ağustos 2016
3. köprü zorunluluğunun peşini bırakmayacağız!

GEÇEN hafta, şehirlerarası otobüs sektörünün bir numaralı gündemi haline gelen 3. Köprü’nün otobüslerimize zorunlu hale getirmesini konu almış, bunun neden sakıncalı olduğunu gerekçelendirmiştim. Uygulama zaman kaybı demek, maddi kayıp demek, dolayısıyla da ülke ekonomisi için de ciddi bir kayıp demektir. Biz bu konudaki itirazlarımızı hem bakanlığa hem de İstanbul Büyükşehir’e bildirdik. Bu iddiamızın sonuna kadar arkasında duracak, adil bir çözüm için girişimlerimizi sürdüreceğiz. Bir takım temaslarımızın ardından konuyla ilgili gelişmeleri tekrar sizlerle paylaşacağım.

 

BU arada, ülkemizle ilgili yaşanan gelişmelerden en fazla etkilenen kesimlerin başında turizm taşımacılarımız geliyor. Öyle ki, artık turizmde 2016 yılını kaybettik diyebiliriz. 15-20 milyar dolar arası çok ciddi bir kaybımız var. Ancak Türkiye’nin atlattığı bu badire, milyarlarla ölçülemeyecek bir şeydir. Bu anlamda dış politikada Türkiye’ye dayatılan yanlışlar vardı.

Başbakanımız göreve geldiğinden beri dış politika ile olan yanlışları düzelteceğini söyledi ve Rusya ile olan ilişkilerimiz düzeldi. Bunun yansımalarını hemen göremeyebiliriz belki, ama 2017 yılı kazanıldı diye düşünüyorum.

Sanki Amerika ve Avrupa ülkeleri ülkemize yapılan bu darbe girişimini halkın önlemesini hazmedemeyip, Türkiye’yi baltalamak için ellerinden gelenleri yapıyorlar. Darbe önlendi evet ancak Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ardından artçı depremler var. Sosyal yönden algı operasyonları ile Cumhurbaşkanını yıpratmaya çalışacaklardır. Milletin uyanık olması ve hangi sebep olursa olsun taviz vermemesi gerekiyor. Türkiye olarak ülkemizin ve Cumhurbaşkanımızın arkasında olmalıyız. Bu gerilimi ülkede yaratanlar belliydi. Fetullah Gülen bir maşaydı. Onu kullananlar haddini bildi ve Türkiye siyaseti ve milleti ile el ele vererek bu işin arkasında olanlara haddini bildirdi. Rahat durmayacaklardır, ancak Türkiye tarihindeki en büyük terör belasını büyük bir soğuk kanlılık ile atlattı. Bundan sonra toplumdaki herkes, iş dünyasındaki bizler fedakârlıklar yapmak zorundayız. 15 Temmuz ülkemiz için büyük bir istiklal mücadelesi oldu.

 

EDİRNE’de ücretsiz servislerin kaldırılmasıyla birlikte, son günlerde ücretsiz servisler yeniden sektörün gündemine geldi. Bu konuyla ilgili olarak öncelikle Ulaştırma Bakanlığı ile görüşmeler yapılmalıdır. Servis hizmetlerinin gerekli olup olmadığı tartışılıp netleştirilmelidir.

Şurası net; servis maliyetlerini sektörün sırtından kaldırmamız lazım. Bunun için ortak akılla, ortak servise geçmemiz gerekiyor. Hatta bir süre sonra ücretli hale bile getirebilmeliyiz. Mesela servisi kullanmayan yolculara indirim yapılabilir. Böyle bir düzenleme yapılmalıdır. Servis, firmalar için büyük bir yük haline geldi. Sadece benim temsil ettiğim firmanın yıllık servis gideri 35 milyon liradır.

Servisler hoyratça kullanılıyor. 35 milyon kazanamayan bir firmanın servis için bu parayı yatırması doğru değil. Servislerin Edirne’de kaldırılması bir başarıdır.

Servisler hak değildir; çünkü servis kullanan ile kullanmayan arasındaki fark gözetilmiyor. Bundan sonraki süreç böyle gelişecek diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."