• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

23 Kasım toplantısının önemi büyük

21 Kasım 2016
23 Kasım toplantısının önemi büyük

ÜLKE olarak zor günler yaşıyoruz; haliyle sektör olarak da bu sıkıntıyı iliklerimize kadar hissediyoruz. Herkes iyi günleri özlüyor, bekliyor; çünkü bu sıkıntı daha fazla sürdüğü taktirde istenmeyen dramlar yaşanabilir.

Bu sıkıntının boyutu, ister istemez herkesi çözüm arayışlarına sürüklüyor.

En tepeden en alt kademesine kadar hepimiz seferber olmuş durumdayız.

Darbe girişiminin acı sonuçlarını en çok hisseden sektörlerin başında, şehirlerarası otobüs sektörü geliyor.

Sırf bu girişim nedeniyle sektör harmanını, yani sezonunu kaybetti. Üstüne üstlük köprü maliyetleri gibi konular da bu sıkıntıyı daha derinleştirdi. Çözüm arayışlarının hız kazanması gerekiyor; ki böyle de oldu.

Sektörün sivil toplum örgütleri; toplantılar yapıyor, yetkili mercileri ziyaret ediyor, bağlı bulundukları odalar ve ticaret odalarını harekete geçirmeye çalışıyorlar.

Tüm bu çabalar çok önemli bir toplantı ile yeni bir boyut kazanacak.

23 Kasım’da Başkent Ankara’da gerçekleştirilecek olan TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi toplantısı, ilk kez olarak TMBB’de yapılacak.

Öncelikle bu organizasyonun hayata geçirilmesinde değerli katkıları olan Ak Parti milletvekilimiz sayın Mustafa Ilıcalı’ya sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum.

Tabii bu süreci hazırlayan TOBB Sektör Meclisimize ve federasyonlarımıza da teşekkür ediyoruz.

Bu toplantı çok önemli diyoruz ya; buna çok iyi hazırlanmak da gerekiyor.

Bakın çok sayıda toplantı yaptık, sorunlarımızı aktardık, çözümlerimizi söyledik ama sonuç çıkmadı. Neden; çünkü sorun deyince eteğimizde ne varsa döküyor, çözüm isteyince de her şey birden olsun istiyoruz. Buradan sonuç çıkar mı; çıkmaz tabii…

Çözümü de mümkün olan 3-5 can alıcı sorun belirleyelim, bunu yetkililerin önüne koyalım… Böyle yapabilirsek, parça parça da olsa bir takım kazanımlar elde edebiliriz.

Bu arada Başkentli bir sektör mensubu olarak dostlarımızı Ankara’da ağırlamaktan da gurur duyacağız.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."