• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

“2+1’in rahatlığını 2+2’ye taşıdık”

3 Nisan 2017
“2+1’in rahatlığını 2+2’ye taşıdık”

Mesnevi Turizm 22 otobüsünü SEGE aracılığıyla ilkin 2+1’e, şimdi ise koşulları dikkate alarak yeniden 2+2’ye çevirdi. Bu dönüşümde 2+1’in rahatlığından taviz vermediklerini belirten SEGE Satış Müdürü Fatih Aydın, 2+2’ye dönüş olacağını söyledi.

2+1 otobüsler, şehirlerarası otobüs sektöründe adeta ‘standart’ haline geldi. En uzun hatlarda çalışan firmalar bile otobüslerini 2+1’e dönüştürüyor. Ancak diğer taraftan, 2+1 demek, koltuk kapasitesinin düşmesi de demektir. Bu eğilim sürecek mi, yeniden 2+2’ye dönüş mü olacak.

Bir örnek: Turizm taşımacılığı sektörünün dev markası Mesnevi Turizm, daha önce 22 otobüsünü SEGE Koltuk üzerinden 2+1’e dönüştürmüştü. Şirket, şimdi ise bu araçları yine SEGE aracılığıyla 2+2’ye dönüştürüyor. Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Öztürk, araçların turizm taşımacılığında kullanılacağını dikkate alarak 2+2’ye dönüştürdüklerini söylüyor ve “9-10 koltuğun eksilmesi demek, 22 araç için 200-220 koltuk demek.

Bu da yaklaşık 4 otobüsün yeniden filomuza katılması anlamına gelecek’ diyor.

SEGE Taşıt Koltukları A.Ş. Satış Müdürü Fatih Aydın da, yakın süreçte 2+2 trendinin öne çıkacağını söylüyor. Bu dönüşüm ve genel eğilim ile ilgili açıklamalarda bulunan Fatih Aydın şunları söyledi: “Öncelikle şunu söylemek istiyorum; değerli müşterimiz Mesnevi Turizm’in otobüslerini 2+1 konforundan taviz vermeden 2+2’ye dönüştürdük.

Konfor ve rahatlık aynı kalırken, müşterimizin satacağı koltuk sayısı çok arttı. Elbette yolcu rahatlık ister, 2+1 ister. Elbette gücü olan firmalar bunun gereklerini yerine getirmeye devam edecek. Ancak diğer taraftan koşullar giderek daha fazla zorlaşıyor. Dikkat ederseniz, şehirlerarası otobüsçü dostlarımız, giderek maliyetleri kısma yoluna gidiyor. Servisler kalkıyor, şehiriçi yazıhaneler kalkıyor. Kim bilir belki yarın ikramlar bile kaldırılabilir.

Biz bu paralelde 2+1’e dönüşün azalacağını, yeniden 2+2’e geçişin hızlanacağını öngörüyoruz. Mesnevi Turizm’in koşulları dikkate alarak 2+2’ye geçmesi de, bunun somut örneklerinden birisi”…

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."