• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

2020’e kadar tüm kongreler iptal!

1 Kasım 2017
2020’e kadar tüm kongreler iptal!

TURİZMİN zirve yaptığı 2013 yılında 194 dev kongreye ev sahipliği yapan turizm sektörü, güvenlik sorunları nedeniyle 2020’ye kadar ‘kapıya kilit vurdu.’ Tatil için gelen ziyaretçilere göre 3 kat harcama yapan kongre turistini kaybeden sektör, son durumu ‘tünelin ucunda ışık göremiyoruz’ diye yorumlarken, kongre turizmi ile büyüyen şehir otelleri ise yönünü Asya ülkeleri ile tatil turizmine çevirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkan Yardımcısı Armin Zerunyan, İstanbul ve Türkiye’nin tehlikeli destinasyonlar listesine girdiğini ve OHAL ile birlikte sigorta şirketlerinin büyük çaplı organizasyonları kapsama almadığını aktardı. Bu iki durumun İstanbul’u geriye düşürdüğünü kaydeden Zerunyan, küçük çaplı etkinliklerin devam edeceğini ancak 3-4 yılda bir yapılan organizasyonların tamamen kaybedildiğini vurguladı.

TÜROB Genel Sekreteri Güral Gür de, güvenli ülke görülmemesi nedeniyle Türkiye’nin kongre turizmini tamamen kaybettiğine dikkat çekerek, genellikle 3 yıl önceden planlanan kongre turizmlerinin en az 2020 yılına kadar kaybedildiğini anlattı. Türkiye’nin geçmişte kongre turizminde ilk 10’da yer alırken, son dönemde bu alanda dibi gördüğünü aktaran Gür, “Şu anda tünelin ucunda da görünen herhangi bir ışık yok. Önce her şeyin normale dönmesi lazım” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."