• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

2017’nin ilk filo teslimatı HAS’tan

6 Mart 2017
2017’nin ilk filo teslimatı HAS’tan

Hat sayısını 37’den 60’a çıkarmayı planlayan Has Turizm, bu iddialı hedef doğrultusunda, çok büyük bir yatırım yaptı. Firma; Has Otomotiv aracılığıyla 16’sı Mercedes-Benz Travego, 14’ü de Tourismo olmak üzere tam 30 otobüs aldı…

OTOBÜS taşımacılığının köklü ve güçlü kuruluşu Has Turizm, sektörde sıkıntıların konuşulduğu bugünlerde yeni hedefleri ve yeni yatırımlarıyla adından söz ettiriyor. Şirketin başındaki vizyon sahibi genç kuşak, büyüme stratejisi doğrultusunda, halen 37 olan hat sayısını 60 ile çıkarmayı planlıyor.

Has Turizm, bu planlama çerçevesinde Mercedes-Benz Türk’ün başarılı bayii Has Otomotiv’den tek seferde 30 otobüs aldı. Pazara doping etkisi yapan bu alışveriş çerçevesinde; geçtiğimiz hafta 16’sı Travego ve 14’ü de Tourismo olmak üzere tam 30 adet Mercedes-Benz Otobüsün teslimatı gerçekleşti.

 

Has Turizm akrabamız, dostumuz, ailemizin parçası

Pazarlama Merkezi’ndeki teslimatta konuşan Mercedes-Benz Türk’ün ilk Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, ‘kadim’ müşterilerinden Has Turizm ile olan dostluklarını şu sözlerle dile getirdi:

“Bugün yılın en önemli teslimatlarından birisi olarak Has Turizm’e toplam 30 otobüs teslimatı yapıyoruz. En iyi müşterilerimizin başında gelen Has Turizm; aynı zamanda akrabamız, dostumuz ve ailemizin bir parçası konumunda.

Uzun yıllara dayanan bu ilişkimizin, bu 50. yılımızda böylesi bir yatırımla taçlandırılması, bizim için ayrı bir gurur. Buradan markamıza sadakatini bir kez daha ortaya koyan Has Turizm ailesine tekrar teşekkür etmek istiyorum. Araçların hayırlı uğurlu olmasını ve bol kazanç getirmesini temenni ediyorum. Bu alış verişin hayata geçmesinde büyük katkıları olan Has Otomotiv yetkililerine de şükranlarımı sunuyorum”…

 

Mercedes güven bize veriyor, yolumuzu açıyor

Daha sonra söz alan Has Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kara da, duyguların karşılıklı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Aile olarak Mercedes’e bakış açımız zaten ortada. Başarılarla dolu 50. yılınızı devirdiniz; biz de 50 yıldır sizinle işbirliği içerisindeyiz ve bunu uzun yıllara taşımaya çalışacağız. Yani bu ezeli ilişkiyi ebedileştirmek istiyoruz. Mercedes yatırımlarına devam ettiği sürece, bizler de devam edeceğiz. Çünkü güveniyoruz, bize yol açıyor, biz de devam ediyoruz. Bu işbirliği için sayın Süer Sülün’e, Alper Kurt’a ve emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Bu arada biraz hüzünlendik; çünkü bugün 2 kurucumuz da hayatta değil, ama şuna inanıyoruz ki bir yerlerden bizi izliyorlar. Dolayısıyla bizler de onlara yakışacak çizgide devam edeceğiz. Çok ağır bir yük, çünkü çıta çok yüksek… Çıtayı yukarlarda tutmak, dahası yukarıya taşımak çok zor; ama bu işin üstesinden hep birlikte geleceğiz.

 

Hizmet verdiğimiz il sayısını 60’a çıkaracağız

Planlarıyla ilgili de açıklamada bulunan Ayhan Kara, “Dün itibariyle 37 olan hat sayımızı 60 ili kapsayacak şekilde artırmayı planlıyoruz. Aylardır bunun üzerinde çalışmalarımız var, çok ince eleyip sık dokuyoruz ayrıntıları zaten ileteceğiz. Hat sayımız arttıkça da, yatırımlarımız artacaktır. Mercedes tercihimize gelince, biz -50 derece olan Sibirya’dan, + 50 derece olan Yemen’e kadar Mercedes-Benz Türk’ün ürettiği araçları kullandık. Başka bir marka kullanmadık, düşünmüyoruz da” şeklinde konuştu…

Mega teslimatın törenine şu isimler katıldı: Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Alper Kurt, Otobüs Filo Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu, Otobüs Satış Operasyonları Kısım Müdürü Murat Kızıltan, Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Latif Karaali, Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Kara, İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül, Has Turizm Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Kara, Nezih Kara, Sevim Karaali, Has Otomotiv Yönetim Kurulu Asistanı İrem Karaali ve Has Turizm İstanbul Sorumlusu Mehmet Selim Kara…

 

‘Hep birlikte çıtayı daha da yükselteceğiz’

KOLAY değil değerli bir mirası devralmak… Çünkü onu korumak, hele de büyütmek hayli zor. Has Turizm’in kurucusu Duayen Selim Kara da işte böyle değerli bir miras bıraktı.

Şimdi Duayen’in vizyon sahibi evlatları, bu çıtayı yukarıda tutmanın ve daha da yükseltmenin çabası içerisinde. Bunun çok zor olduğunu biliyorlar; ama el birliği ile başaracaklarına da inanıyorlar.

Güçlü Aile, 30 adet Mercedes-Benz otobüs teslimatının ardından, kameramıza güçlülüğün, birlikteliğin ve dayanışmanın en güzel duruşu ile kameramıza bu pozu verdi.

 

Has Turizm’in ekran tercihi yine SIMROLL

HAS Turizm, Mercedes-Benz Türk’ten aldığı son 30 otobüse de 10 inç dokunmatik SIMROLL ekranlar taktırdı. SIMROLL Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aydın, Genel Müdür Nazmi Kalkar ve Pazarlama Müdürü Çiğdem Akça Erdil, Has Turizm adına bu önemli günde iş ortaklarını yalnız bırakmadı. Ekran tercihinde bir kez daha kendilerini tercih ettikleri için Has Turizm Ailesi’ne teşekkür eden Murat Aydın, “Burada bir kez daha ifade edildi ki; firmanın hedefleri son derece büyük. Biz de SIMROLL olarak bu yolda kendilerine iş ortağı olmaktan ve destek vermekten gurur duyuyoruz. İşbirliğimizi gelecekte de devam ettirmeyi arzuluyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."