• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

2017’de az da olsa rahatlama yaşandı

26 Aralık 2017
2017’de az da olsa rahatlama yaşandı

İYİSİYLE kötüsüyle bir yılı daha artık geride bırakıyoruz. Öncelikle 2018’e büyük umutla ‘Merhaba’ deyip 2017’yi işlerimiz açısından kısaca  özetlemek istiyorum.

Tabii çok da detaylandırma şansım  yok. Şunu başta belirteyim; 2017, hain darbe girişiminin yaşandığı 2016’dan çok çok iyi geçti. Turizmci için de öyle, şehirlerarası otobüsçü dostalarımız için de… Çok şükür ki, büyük çaplı kanlı eylemler gerçekleşmedi, çok şükür ki darbe kalkışmaları yaşanmadı. Hal böyle olunca, iç ve dış turizmde hissedilir bir büyüme yaşandı. Gelirler 2015 gibi olmasa da, turist sayısında o rakamlara ulaştık.

Bakanımız, yıl sonu itibariyle turist sayısının 31 milyon bandında gerçekleşeceğini söylüyor. Tüm bu iyileşmeler yaramıza merhem oldu mu; elbette olmadı. Çünkü biz taşımacılar, son iki yılda çok büyük kayıplar yaşadık. Borçlarımız arttı ve hatta kimimiz koşullara direnemeyip iflas ettik.

2017’de dikkate değer bir konu ise, devletle sektörün yakınlaşması oldu. Birçok konuda birlikte toplantılar ve çalıştaylar yaptık; birbirimizi daha iyi anlama şansına sahip olduk. Ben bu vesileyle turizm taşımacılarının isteği doğrultusunda belge birleştirilmelerinden vazgeçtikleri için, bakanlık yetkililerine teşekkür ediyorum. ‘Birbirimizi anlamak’ işte budur.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."