• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

2015-2016 KAYIP; SEKTÖR 2017’DE GÜLMEK İSTİYOR

24 Nisan 2017
2015-2016 KAYIP; SEKTÖR 2017’DE GÜLMEK İSTİYOR

Otobüsçünün 2015 yaz sezonunu terör, 2016’yı ise hain darbe girişimi vurdu… Umutlanmaya fırsat bulamadan 3. köprü mecburiyeti geldi. ‘Harman’sız koca iki yıl geçiren sektör, ‘Referandum da bitti. Beklentilerimiz var, artık iyi bir sezon geçirmek istiyoruz’ diyor.

TERÖR ve hain darbe girişimi, ülke olarak hepimizi derinden yaraladı. En fazla etkilenen kesimlerin başında ise turizm ve yolcu taşımacıları geliyor. Seçimler, referandum derken; bunlar geride kaldı. Herkes gibi otobüsçüler de rahatlamak istiyor; kayıpları büyük olduğu için de, 3. köprü mecburiyetinin kaldırılması gibi beklentileri var. “Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz; burada olan her şey bizi de etkiliyor. Özel şirketler olsak da, aslında yaptığımız iş bir kamu işidir. Ne yazık ki son 2 yılda seçimler ve darbe nedeniyle kaybımız büyük. Yaptığımız yatırımlar altüst oldu” diyor Levent Birant…

OLAYSIZ ve olgun bir atmosferde geçen referandumun da geride kaldığına vurgu yapan Efe Tur Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant, “Umuyoruz referandumdan çıkan sonuç milletimizin beklentilerine cevap olur. Tabii bizim de beklentilerimiz var; bunlara da cevap gelmesini diliyoruz. Haliyle referandum sonrası herkesin ticarete ekonomik gelişime odaklanması gerekiyor. Bu arada 2017 sezonunun, sektörümüz açısından daha iyi geçeceğini düşünüyorum. Ramazan biraz geri geldi, bu da se-zonu daha hareketli kılar. Ayrıca emekliler ve belli bir geliri olanlar için seyahat planlaması var. Bu proje, ilgiyi görürse bize katkısı olacak” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN