• Dolar Alış / Satış: 5.377 / 5.386
  • Euro Alış / Satış: 6.091 / 6.102
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

100 otobüslük Amman ihalesini Otokar kazandı

19 Mart 2018
100 otobüslük Amman ihalesini Otokar kazandı

400 otobüslük Bükreş ihalesinin galibi Otokar, Amman Belediyesi’nin açtığı 100 adetlik otobüs ihalesini de kazandı. Otokar, bu kapsamında 40 adet Kent ve 60 adet de Doruk otobüsü Ürdün’e teslim edecek…

KOÇ Topluluğu’nun otomotivdeki global markası Otokar, önemli bir dış satışla daha adından söz ettirdi. Hali hazırda 50’yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren güçlü şirket, Ürdün’ün başkenti Amman Belediyesi’nin açtığı 100 adet otobüs alımına ilişkin toplu taşıma ihalesini kazandı.

Kısa süre önce Bükreş Belediyesi’nin açtığı 400 adetlik otobüs ihalesini kazanarak tek kalemdeki en büyük otobüs satışına imzasını atan Otokar, 40 adet Kent, 60 adet Doruk’tan oluşan 100 otobüsü bu yıl içinde Amman Belediyesi’ne teslim edecek.

İhalenin Ürdünlü Manaseer Group’un bağlı şirketi ve Otokar Ürdün distribütörü Al Adyat Al Sareeah Letejaret Al Aleyat Co aracılığıyla alındığını belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; “Kullanıcılarımızı odak noktamıza alarak ihtiyaç ve beklentilere uygun ürettiğimiz otobüslerimiz yurtdışında takdir görmeye devam ediyor.

Bükreş Belediyesi’nin ardından Amman Belediyesi’nin de Otokar’ı tercih etmesinden büyük bir onur ve mutluluk duyduk. Türkiye’nin lider otobüs üreticisi olarak 4 milyon nüfusa sahip Amman’ın toplu taşımasını rahatlatacak, modern, çevreci araçlarımızı bu yıl teslim edeceğiz.

Anlaşmanın her iki taraf ve Ammanlılar için hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

Amman’ın hayata geçirdiği ulaşımda dönüşüm projesi kapsamında genç, yaşlı ve engellilerin daha rahat, güvenli, konforlu ve çevre dostu araçlarla seyahat edeceklerini belirten Amman Belediye Başkanı Yousef Shawarbeh ise şunları söyledi:

“Vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet vermek için farklı büyüklüklerde 100 adet otobüs alımı yaptık. Yeni otobüslerimiz ile bölgenin en iyi filosuna kavuşacağız. Dönüşüm çalışmaları kapsamında otobüslerimiz içerisinde elektronik ödeme sistemi gibi yüksek standartlar olacak. Çevre dostu ulaşım sistemimizin haricinde alt yapı ve kaldırım iyileştirme projelerine hız vereceğiz”…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN