• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

10 günlük tatil turizm ve turizmciye nefes aldırdı

14 Eylül 2017
10 günlük tatil turizm ve turizmciye nefes aldırdı

HÜKÜMETİN Kurban Bayramı tatilini 10 güne çıkarması kararının ne kadar doğru ve isabetli olduğunu, hepimiz gördük yaşadık. Bu 10 gün süresince milyonlarca insan yollara döküldü, milyonlarcası güzelim tatil beldelerine koştu.

Cıvıl cıvıl, hareketli bir bayram oldu. Bu hareket, elbette bereket de demek… Tatilciler, milyarları aşan miktarda harcama yaptı; bu da hem zor durumda olan turizmcinin, hem tesis sahibinin hem de taşımacıların cebine girdi. Bu tatille birlikte, turizmcinin ayakta kalma gücü da artmış oldu.

Buradan bir kez daha karara imza atan Bakanlar Kurulumuzu yürekten tebrik ediyorum.

Benim temennim, gelecek yıllarda da benzer kararlar alınsın.

Bu arada, istatistiklere bakıldığında Rusların da etkisiyle yabancı turist sayısında önemli bir ilerleme söz konusu. Umarım Avrupalı paralı turistlerimiz de yeniden rotalarını Türkiye’ye çevirir ve uzun zamandır sıkıntı yaşayan sektörümüz rahat bir nefes alır.

Bunlara ihtiyacımız var; çünkü turizm gelirinde hala önemli bir kayıp söz konusu. Mesela 6 aylık rakamlara baktığınızda, geçen yıl ülkemize gelen turist ortalama 715 dolar harcarken, bu yıl rakam 640 dolara düşmüş. Turizm Bakanlığımız ve hükümetin odaklanması gereken nokta da bu olmalı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."